Borsamızda “TOBB Eğitim Yardımı Töreni” Yapıldı…

Borsamızda “TOBB Eğitim Yardımı Töreni” Yapıldı…

Başkanımız Sn Yahya TOPLU’nun ev sahipliğinde 27.09.2022 Salı günü saat 14:00’da ihtiyacı olan öğrencilere destek olmak amacı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde gerçekleşen “Eğitime Destek” kampanyasında bu yıl öğrencilere kırtasiye malzemesi yardımı yapıldı.

Polatlı’da 500 öğrencinin eğitiminde kullanılmak üzere kırtasiye malzemesi dağıtıldı. Polatlı Ticaret Borsası Başkanı Sn Yahya TOPLU kırtasiye malzemelerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn İmralı KALOÇ ve okul müdürlerine teslim etti.

Gerçekleştirilen programda Polatlı Ticaret Borsası Meclis Başkanı Sn Osman ÖZEL ve Yönetim Kurulu üyelerimiz katıldı.

Söz konusu törende konuşma yapan Başkanımız Sn Yahya TOPLU; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Türkiye de eğitim ciddi katkılar sunuyor. Sadece her sene ihtiyaç sahibi öğrencilere dönük yatırımın ötesinde Türkiye’de 81 il ve Polatlı ilçesini de dahil ederek 82 adet fen lisesi yaparak ülkemize kazandırmıştır. Şimdi de oda ve borsası olan ilçelerde yeni bir program başlamış olup hepsine bir tane daha fen lisesi yapılması planlanmaktadır. Sayın Başkanın her zaman ifade ettiği güzel bir söz vardır. Nereye yatırım yaparsanız karı ve zararı vardır ama eğitime yapılan yatırım tamamen kardır. Odalar birliğimiz bizlere 100 bin TL para gönderdi.  Bizlerde Polatlı ilçe Milli Eğitim Müdürümüz ile görüştük 500 öğrencimiz için ihtiyaç listesi verdiler, bizlerde kaliteden ödün vermeyince 125 bin TL tuttu. 25 bin TL de Polatlı Ticaret Borsası olarak bizim katkımız oldu. Tüm öğrencilerimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Tören basın mensuplarının fotoğraf çekimleri ile sona erdi.

Diğer Yazılar

Haberler 21 Nisan 2020

KOBİ’lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Sistemi

KOBİ’lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Sistemi sunumu

Haberler 9 Temmuz 2020

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Borsamızı ziyaret etti…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Polatlı İlçe Başkanı Sn Bilal Haşim Avcı 09.07.2020 Perşembe günü saat 11:30’da Başkanımız Sn Yahya TOPLU’yu makamında ziyaret etti.

Haberler 30 Mayıs 2023

Başkanımız Sn Yahya TOPLU TOBB 79. Genel Kurulunda “Hizmet Şeref Belgesi” ile Ödüllendirildi…

Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip ERDOĞAN, Ticaret Bakanı Sn Mehmet MUŞ ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sn M. Rıfat HİSARCIKLIOĞLU’nun iştirakleri ile 30.05.2023 Çarşamba  günü gerçekleşen TOBB 79.