Borsamızın İştiraki Olan “Anadolu Aracılık Hizmetleri A.Ş.” Yeni Yerinde ve Yeni Yapısıyla Faaliyete Geçmiştir…
Borsamızın iştiraki olarak Lisanslı Depolara konulan ürünleri temsil eden Elektronik Ürün Senetlerinin (ELÜS) alım ve satım işlemlerine aracılık etmek üzere 06.06.2014’te kurulan Anadolu Aracılık Hizmetleri A.Ş. aynı zamanda bu alanda Ülkemizde kurulan ilk Şirkettir.
Kurulduğu günden itibaren çok başarılı çalışmalar yapmış olan Anadolu Aracılık Hizmetleri A.Ş.’nin ELÜS alım-satım yetkisi ilgili mevzuat gereği 26.07.2020’de Türkiye Ürün İhtisas Borsası’nın (TÜRİB) faaliyete başlaması ile birlikte sona ermiş ve yine ilgili sözleşmeler kapsamında TÜRİB’in Acentası olarak faaliyet göstermeye başlamıştır.
20.04.2019 tarihli “Aracıların Gözetimi ve Denetimi Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre yeniden yapılandırılan ve uygun şekilde teşrif edilen Anadolu Aracılık Hizmetleri A.Ş. 20.072020’den itibaren TÜRİB’in acentesi olarak iş ve işlemlerine aktif şekilde devam etmektedir.
Diğer Yazılar
2020 Yılı Bitki Sağlığı Uygulama Programı…
Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan alınan “ilgi” yazıda;Bakanlıkları tarafından 2020 yılında ülkemizde gerçekleştirilecek bitki sağlığı uygulama programı ve esaslarını içeren 2020 Yılı Bitki Sağlığı Uygulama Programı’nın hazırlandığı ve https://www.tarimorman.gov.tr/GKGM/Menu/86/Bitki-Sagligi-Ve-Karantina linkinden ulaşılabileceği
Anadolu Aracılık Hizmetleri A.Ş Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı…
Şirketimiz, Anadolu Aracılık Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Toplantısı Sn Ali TÜRKOĞLU’nun Başkanlığında 28.01.2022 Cuma günü saat 11:00’da gerçekleştirildi.
Borsamızın Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı…
Polatlı Ticaret Borsası’nın Yönetim Kurulu Toplantısı Başkanımız Sn Yahya TOPLU’nun Başkanlığında 11.03.2020 Çarşamba günü saat 16:00’da Borsamızın Toplantı Salonunda yapıldı.