“Polatlı  TOBB  Fen  Lisesi  Açılış Töreni” ve “Borsanın Yıldızları Ödül Töreni” gerçekleştirildi…

“Polatlı TOBB Fen Lisesi Açılış Töreni” ve “Borsanın Yıldızları Ödül Töreni” gerçekleştirildi…

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rıfat HİSARCIOĞLU’nun katılımıyla  30 Mayıs 2019 Perşembe günü “Polatlı TOBB Fen Lisesi Açılış Töreni”,  “Borsanın Yıldızları Ödül Töreni” ve geleneksel “İftar Yemeği” organizasyonları gerçekleştirildi.

Söz konusu organizasyonlara Türkiye Odalar  ve Borsalar Biriliği (TOBB) Başkanı M. Rıfat HİSARCIKLIOĞLU’nun  yanı sıra Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili ve Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sn Mehmet Mehdi EKER, Kaymakamımız Mahmut Nedim TUNÇER, Belediye Başkanımız Mürsel YILDIZKAYA, Önceki Dönem MHP Milletvekili Sedat ÇEVİK, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Sayman Üyesi ve Ankara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Faik YAVUZ, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel İdare Kurulu Üyesi ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Danışmanı, Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kudbettin ARZU, Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürü Adnan YANKIN, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel Sekreteri  Mustafa SARAÇÖZ, Cumhuriyet Başsavcısı Veysel KAÇMAZ, İlçe Emniyet Müdürü Cemil KARAKAYA, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel İdare Kurulu Üyesi ve TOBB-ETÜ İkiz Kuleler Tek.Merk.A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan ÖZENGEN, Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi SAKARYA, İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan AKPINAR İlçe Müftüsü Sn Hayri CİHANGERİ, Gazeteci  Sn Erdal SAĞLAM ve Üyelerimizle birlikte çok sayıda davetli katıldı.

Borsamızın Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen “Borsanın Yıldızları Ödül Töreni” açılış konuşmasını yapan Başkanımız Yahya TOPLU; “İslam alemince heyecanla ve coşkuyla karşılanan, birlik, dayanışma ve yardımlaşmanın had safhaya çıktığı, merhamet, sabır ve hoşgörünün yaşandığı bu güzel Ramazan ayında gerek ülkemizde yaşanan sorunlar gerekse içinde bulunduğumuz coğrafyamızda yaşanan olumsuz gelişmelerin bir an evvel son bulmasını,  bölgemizin huzur ve sükunete  kavuşmasını dileyerek, TOBB ile ortaklaşa  yapımı gerçekleştirilen  bir eğitim yuvası olan  Polatlı TOBB Fen Lisesinin açılışını da yine birlikte gerçekleştirdiklerini” ifade etti.

“Bu nedenle Türk özel sektörünün  çatı kuruluşu olan TOBB Başkanımız  Sayın Rıfat HİSARCIKLIOĞLU’na  da burada sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum”  diyerek konuşmasına devam eden Sn TOPLU, “gerek İlçemizin gerekse de Ülkemiz ekonomisinin kalkınmasına doğrudan katkı sağlayarak, yaptıkları faaliyetler sonucunda elde ettikleri kazançlarını, belirlenen oranlar dahilinde vergi olarak ödeyen, ayrıca en çok tescil işlemi gerçekleştirerek Borsamıza katkı sağlayan değerli Üyelerimizin taltif edileceğini belirterek” konuşmasını sonlandırdı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ise yaptığı konuşmada; “Polatlı Ticaret Borsası’nın akredite bir borsa olduğuna vurgu yaparak, binasıyla, elektronik satış salonuyla, akredite laboratuvarıyla, lisanslı deposuyla, kantarı ve sosyal tesisleriyle üyesine 5 yıldız hizmet sunuyor” dedi.

Devamında ise Sn Hisarcıklıoğlu; “Polatlı Ticaret Borsası Başkanı Yahya Toplu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene ilişkin övgülerini dile getirerek Anadolu’da tarım ve hayvancılığın yıldızı, özellikle de ürettiği kaliteli buğdayla herkesin gururu olan Polatlı’ya hayırlı işler için geldiklerini vurguladı. Kadir Gecesi ve Ramazan ayı için dua ve iyi dileklerini ileten TOBB Başkanı, “Bu vesileyle, bizlerin huzuru için, kahramanca mücadele veren, emniyet güçlerimizi, askerimizi, polisimizi de minnetle anıyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şifa diliyorum” dedi.

Polatlı Ticaret Borsası’nın çalışmalarını öven ve burasının Türkiye’nin örnek borsalarından birisi olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Bugün bizlere ev sahipliği yapan Polatlı Ticaret Borsamıza, Yahya kardeşime, yönetimine ve meclisine huzurunuzda teşekkür ediyorum. Yahya Kardeşimle, TOBB Genel İdare Kurulu’nda ve TOBB Ticaret Borsaları Konseyinde birlikte çalışıyoruz. Sizleri orada en iyi şekilde temsil ediyor. Yine Yahya Kardeşimin tecrübelerinden TMO-TOBB Lisanslı Depoculuk iştirakimizde de yararlanıyoruz. Ülkemizde lisanslı depoculuğun gelişmesi için canla başla çalışıyor” diye konuştu.

Konuşmasında; zor ekonomik şartlarda dahi üretimden, alıp satmaktan ve istihdam sağlamaktan vazgeçmeyen girişimcilerin tamamının ödülü hak ettiğini bildiren Hisarcıklıoğlu Türk özel sektörünün önemli başarılara imza attığını anlattı.

Diğer Yazılar

Haberler 26 Eylül 2018

BORSAMIZIN `EĞİTİM YARDIMI TÖRENİ`

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) katkılarıyla Borsamız tarafından gerçekleştirilen “Eğitim Yardımı”, düzenlenen töreni müteakip Okullara dağıtıldı… İlçemizde bulunan ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören öğrencilerimize her yıl geleneksel

Haberler 11 Eylül 2022

Başkanımız Sn Yahya TOPLU, Borsamız Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyeleri ile birlikte TOBB 2022 Akreditasyon Sertifika Törenine katıldı…

Başkanımız Sn Yahya TOPLU, beraberinde Borsamız Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyeleri ile birlikte 09.09.2022; Cuma günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından düzenlenen törene katılarak “Akreditasyon Sertifakasını”   TOBB

Haberler 12 Nisan 2019

Başkanımız Sn Yahya TOPLU “Elektronik Satış Salonu”nda Üyelere bilgi verdi…

Başkanımız Sn Yahya TOPLU 11.04.2019 Perşembe günü Borsamızın “Elektronik Satış Salonu”nda işlem yapan Üyelerimize gerek Borsamız çalışmaları gerekse Satış Salonu işlemleri konusunda bilgi verdi. Bu arada Borsamıza ürün getiren üreticilere