BAŞKANIN KALEMİNDEN.

BAŞKANIN KALEMİNDEN.

Değerli Üyelerimiz, Saygı Değer Ziyaretçilerimiz,

Borsamızın yenilenen web sayfasından hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Borsamız, siz üyelerimizin ve ilçemizin ekonomik, ticari, sosya-kültürel ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda yeni proje ve çözümler üreterek, tarım ticaretini kolaylaştırıcı faaliyetlerde bulunmaktadır. Sektör içerisindeki paydaşlarımıza ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla faaliyet ve çalışmalarını devam ettirmektedir.

Borsamız, üyelerimizden aldığı güçle, Meclisimizin uyumlu çalışması ve destekleriyle, vizyon ve misyonumuz doğrultusunda hedefimize emin adımlarla yürüyerek, Polatlı Ticaret Borsası’nı daha ileri seviyeye el birliği ile taşıyacağız. Üye memnuniyeti odaklı gerçekleştirdiğimiz hizmet sunumlarımızda iyileştirmeler yaparak, ticareti kolaylaştırıcı çalışmalarımıza da gerekli adımları atarak devam edeceğiz.

Borsamızın da ana faaliyet konusu olan, ilçemiz ekonomisine büyük katkı sağlayan ve tarım sektörü içerisinde yer alan hububatın verimli ve kaliteli üretimi için yapılan çalışmaların destekçisi ve ticaretinin etkin bir şekilde yapılması için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Borsamız tarafından gerçekleştirilen faaliyet ve hizmetlerimizin siz değerli paydaşlarımıza duyurulması amacıyla, daha kaliteli ve hızlı hizmet vermek için hızlı erişilebilir, işlevsel ve kolay kullanılan web sitemizin yanı sıra, Mobil uygulamada (Google Play ve AppStore) yaptığımız çalışma ile Borsamız ile ilgili bilgilere ulaşmada daha hızlı erişim sağlayacaksınız.

Polatlı Ticaret Borsası olarak, gerek Borsamız gerekse iştiraklerimiz aracılığı ile tarımsal üretim ve ticaretinin gelişmesi için yeni projeler üreterek yatırımlarımıza devam etmekteyiz.

Bu kapsamda;

  • Polatlı Ticaret Borsasının iştiraki olan PTB Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş. tarafından ilçemizde 40 bin ton kapasiteli Hububat Silosu kurulmuştur. Ülkemizde ilk Lisanslı Depoculuk faaliyeti 2011 yılında söz konusu silo ile İlçemizde başlamıştır. 2017 yılında, kapasite artırımına gidilerek 20 bin ton ilave hububat silosu yapılmak suretiyle toplam kapasite 60 bin tona çıkartılmış ve üreticilerimizi alternatif ürün (mısır) üretimine yönlendirmek amacıyla, 50 ton/saat kapasiteli mısır kurutma ünitesi kurularak 2018 yılında faaliyete geçirilmiştir.
  • Lisanslı Depolar tarafından siloya konulan ürün karşılığı düzenlenen Elektronik Ürün Senetlerinin alım satımını yapmak üzere Anadolu Aracılık Hizmetleri A.Ş. kurulmuş olup Borsa Polatlı Elektronik Platformu üzerinden alım ve satım işlemleri gerçekleştirilerek bu yolla Ülkemizdeki Lisanslı Depoculuk, kurulması planlanan Ürün İhtisas Borsası ve elektronik platformda hububat alım-satımına katkıda bulunulmaktadır.
  • Lisanslı Depolara ürün teslimi öncesi, teslim edilecek ürünün kalite ve sınıflandırılmasının yapılması amacıyla, 2018 yılında Borsa Polatlı Laboratuvar Hizmetleri A.Ş. kurulmuş olup, T.C. Ticaret Bakanlığı’ndan aldığı “Referans Yetkili Sınıflandırıcı Lisansıyla” bugün için Polatlı ve Mucur/Kırşehir Lisanslı Depolarına hizmet vermekte, gelecekte ise çok daha fazla sayıda Lisanslı Depoya hizmet verecek şekilde çalışma yapılmaktadır.
  • 2018 yılında Borsa Satış salonunda gerçekleştirilen tadilat ile birlikte, kurulduğu günden itibaren sesli yanıt sistemi ile gerçekleştirilen alım satım işlemleri, 26.06.2018’de açılışı yapılan Elektronik Satış Salonunda 03.08.2018’den itibaren tamamen otomasyona dayalı, dokunmatik bilgisayarlar ile çoklu satış sistemi ile yapılmaya başlanmıştır.

Polatlı Ticaret Borsasını daha ileri seviyeye taşıyabilmek, siz değerli üyelerimize ve ilçemize daha iyi hizmetler sunabilmek için, çalışmalarımıza, ilk günkü heyecanımız ve enerjimiz ile devam edeceğiz.

Bu vesileyle üyelerimize, sektör içerisindeki kurum ve kuruluşlarımıza saygılarımı sunarım.

Yahya TOPLU 
Yönetim Kurulu Başkanı

Diğer Yazılar

Haberler 6 Mayıs 2019

3. Polatlı Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açılışı…

Organizasyonunda yer alan Kurum ve Kuruluşlar arasında Borsamızın da bulunduğu “3.Farmer’s Fair – İç Anadolu Tarım, Tarım Ekipmanları  ve  Hayvancılık  Fuarı” 02 Mayıs  2019  tarihinde T.C. Tarım ve Orman Bakan

Haberler 27 Ekim 2021

Borsamızda “TOBB Eğitim Yardımı Töreni” Yapıldı…

Başkanımız Sn Yahya TOPLU’nun ev sahipliğinde 27.10.2021 Çarşamba günü saat 11:00’da ihtiyacı olan öğrencilere destek olmak amacı ile “TOBB Eğitim Yardımı” kampanyası töreni düzenlendi. Polatlı Belediye Başkanı Sn Mürsel YILDIZKAYA,

Haberler 26 Ekim 2018

BAŞKANIMIZ YAHYA TOPLU `ENFLASYONLA MÜCADELE PROGRAMI` KAPSAMINDA DÜZENLENEN BASIN TOPLANTISINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Başkanımız Sn Yahya TOPLU, Ülkemiz genelinde Hükümetimiz tarafından başlatılan “Enflasyonla Mücadele Programı” kapsamında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin de katkılarıyla devam eden “İndirim Kampanyası” konusunda 25.10.2018 tarihinde İlçemizde yayımlanan 4