2020 Şehir Ödülleri’ne Artvin ev sahipliği yapacak

2020 Şehir Ödülleri’ne Artvin ev sahipliği yapacak

Türkiye’nin Öncü ve Gerçek Şehir Ödülleri’ne Başvurular Başladı!

Her yıl yoğun katılım ile şehir liderleri ve profesyonellerini İzmir’de buluşturan, Türkiye’nin en prestijli ödülleri arasında yer alan, Şehir Ödülleri’nin, diğer şehirlerden gelen yoğun ev sahipliği istekleri üzerine, yapılan değerlendirme ve incelemeler sonucu doğa harikalarının şehri Artvin’de yapılması kararlaştırılarak, 10 Nisan 2020’ye kadar ödül başvuruları kabul edilmeye başlandı. 

Türkiye’nin, öncü ve gerçek şehir ödülleri, “Şehir Ödülleri Türkiye” bu yıl, Yaşayan Şehirler Platformu, Artvin Valiliği, Artvin Belediyesi ve Artvin Ticaret ve Sanayi Odası’nın İş Ortaklığı, Artvin Çoruh Üniversitesi Akademik İş Ortaklığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Şavşat Kaymakamlığı ve Şavşat Belediyesi’nin İş Birliği, ilgili bakanlıklar, bürokratlar, siyasal partilerimizin yerel yönetimden sorumlu genel başkan yardımcıları, sivil toplum ve ticari örgütler, belediye birlikleri, kalkınma ajansları, sanatçı, profesyonel ve akademisyenlerin ise destekleri ile 7/8/9 Haziran tarihlerinde “Hayallerin Ötesindeki Şehir, Olağan Üstü İnsanlar” temasıyla “Artvin’de düzenlenecektir.

Ticari kaygı ve kâr amacı güdülmeden, şehirlerin geleceğine ışık tutmak, ülkemizdeki başarılı, toplumsal fayda odaklı, projeler, uygulamalar ile uygulayıcıları desteklemek ve örnek göstermek, diğer kentlerdeki paydaşlar ile buluşturmak, yeni proje ve uygulamalar için cesaretlendirmek amacı, siyaset üstü bakış açısıyla, tarafsızlık, adalet ve hakkaniyet ölçüleri temel alınarak çok yoğun katılım ile düzenlenen Şehir Ödülleri, paydaşlar arası iletişimin kuvvetlendirilmesi, öngörülen etkinlikle konu üzerine çalışan akademisyenler ile kent yönetici ve kanaat önderlerini, ticari örgütleri, sektör örgütlerini, sivil toplum örgütlerini, tüm araştırmacılar ve kentin geleceğine yön verebilecek çevrelerin birbirlerinden etkilenmesi hedeflenmiştir.

Türkiye’nin En Prestijli ve Zorlu Ödülleri Arasında!

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın özel izni ile 2017 yılında Efes Müzesine ait İzmir’i temsil eden Helenistik dönem, 2018 yılında Van Müzesine ait Van’ı temsil eden Selçuklu dönemi tarihi kandillerinödül olarak takdim edildiği etkinliklerde, ülkenin alanlarında enlerinden oluşan jüri üyelerine sırasıyla Cem SEYMEN ve Fatih TÜRKMENOĞLU jüri başkanlığı yapmıştı.

Ön başvuru, başvuru, ön değerlendirme ve jüri değerlendirme süreçlerinin 4 ay sürdüğü zorlu bir değerlendirme süreci sonrası, Şehir Ödülleri’nin, Artvin’in, kültürel ve doğal değerlerinin tüm misafirlere daha iyi aktarılabilmesi için haziran ayında yapılması kararlaştırıldı. 2017 ve 2018 yıllarında toplam 1000’in üzerinde misafirin ağırlandığı, Barış MANÇO, Prof. Dr. YILMAZ BÜYÜKERŞEN, Lucian ARKAS ve Ahmet Nazif ZORLU ile birlikte 53 kent lideri ve 7 akademisyenin şehirleri adına ödül aldığı, 13 farklı etkinlik ile unutulmaz saatlerin yaşandığı, Şehir Ödülleri’nde, bu yıl katılımcılar yeniliklere şahit olacak.

 T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yabancı Misyonları Artvin’de Buluşturacak!

3 gün planlanan etkinliklerde, ilk iki gün ödül taktim gecesinin yanı sıra, Çifte Köprü, Mençuna Şelalesi ve ev sahipliğini Şavşat Kaymakamı Musa GÖKTAŞ ile Şavşat Belediye Başkanı Nihat ACAR’ın üstlendiği Şavşat Karagöl, Fotoğraflama ve İnceleme Gezileri, Yöresel Lezzetlerin yer aldığı Kokteyl, Yöresel ezgilerden oluşan mini bir konser, Fotoğraf Sanatçısı Süleyman İNAL’ın, “Hayallerin Ötesindeki Artvin” Fotoğraf Sergisi yer alacak. Programın son günü ise “Şehir Kampı 2020” etkinliği kapsamında ödül alan destinasyonların bilgi ve tecrübelerini paylaştığı toplantıların yanı sıra yöresel lezzetlerden oluşan özel bir yemek, Destinasyon Yönetimi ve Kentsel Pazarlama (Şehir ve Değerlerinin Markalaşması) içerikli Yaşayan Şehirler Forum’u, Türkiye’nin İl Milli Şehir Ağı “Yaşayan ve Yaşatan Şehirler Ağı” toplantısı planlanmakta.

Her yıl T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleri ile değerlenen ödüllerde, bakanlık bu yıl kurumsal jürilik ile “Kültür Şehri ve Yılın Turizm Projesi” kategorilerini değerlendirirken, Artvin’in kültürel, doğal ve folklorik zenginliklerini dünyaya duyurmak için Türkiye’deki büyükelçilerden oluşan yabancı misyonları Artvin’de buluşturmayı planlıyor.

Akademik Değerlendirici“Artvin Çoruh Üniversitesi”

Şehir Ödülleri Türkiye 2020 “Artvin” organizasyonun bu yılki Akademik İş Ortağı ise Artvin Çoruh Üniversitesi olacak, Bilim Işığı Temalı Akademik Ödülleri Jüri Başkanlığını Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin TİLKİ icra ederken, akademik jüri ise üniversite akademisyenlerinden oluşacak.

Ülkemizin en prestijli ve ciddi ödülleri arasında yer edinen, jüri üyeleri ve değerlendirme süreciyle dikkat çeken, Şehir yönetim paydaşlarının yanı sıra, ilgili bakanlıkların, belediye birliklerinin, kalkınma ajanslarının ve üniversitelerinde desteklerini alan Şehir Ödülleri’ne, yerel yönetimler, şehir paydaşları, akademisyenler çok yoğun ilgi göstermekte, Özel Ödüller, Umut Işığı Temalı Paydaş Ödülleri ve Bilim Işığı Temalı AkademikÖdüller olmak üzere üç ana tema üzerinden hak edenlere sunulurken hikâye ile bütünleşik olarak, her yıl Kültür ve Turizm Bakanlığımızın envanterlerinde yer alan farklı bir ören yerine ait tarihi bir kandil ödül objesi olarak takdim edilmektedir.

Son başvuru tarihi 10.04.2020(Dosya Teslim Tarihi) olan “Şehir Ödülleri Türkiye 2020 Artvin” organizasyonunda yer almak isteyen adayların www.sehirodulleri.com web adresinden ön başvuru yaparak adaylık sürecini başlatması gerekiyor.

 

Diğer Yazılar

TOBB 30 Haziran 2020

UFUK2020 KOBİ Destekleri Semineri (İnternet Üzerinden)

Türkiye koordinasyonu TÜBİTAK tarafından yapılan, Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerine hibe desteği sağlayan Avrupa Birliği Ufuk2020 Projesi kapsamında KOBİ’lere özel olarak hazırlanan destek ve hibeler hakkında 8 Temmuz 2020 Çarşamba günü

TOBB 25 Şubat 2021

Afyonkarahisar TSO – Yeşil Bina Sertifikası Hk.

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Birliğimize intikal eden 23.02.2021 tarih ve 207 sayılı yazıda, Afyon Ticaret ve Sanayi Odası’nın 03 Haziran 2020 tarihinde merkezi İngiltere’de bulunan ve yeşil binalar için

TOBB 7 Ekim 2020

14 Ekim Dünya Standartlar Günü Webinarı

14 Ekim Dünya Standartlar Günü etkinlikleri çerçevesinde ülkemiz standardizasyon politikaları ve teknik komite çalışmaları hakkında 14 Ekim 2020 Çarşamba günü saat 13:00’te internet üzerinden bir seminer gerçekleştirilecektir. Seminere ilişkin davet